Warning: A non-numeric value encountered in /wp-includes/functions.php on line 64
Dobór aparatów

Dobór aparatów

Aparat słuchowy to urządzenie, którego celem jest poprawa jakości słyszenia i rozumienia mowy, u osób z wadą słuchu. Aparaty wykorzystywane są w medycynie od lat, ale dopiero teraz osiągnęły światowy poziom swoich możliwości na miarę XXI wieku. Cyfryzacja doprowadziła do wielkiego przełomu na rynku protetyki słuchu i zdecydowanie zmieniła podejście użytkowników do pojęcia aparatu słuchowego. Aparat stał się w pełni nowoczesnym urządzeniem, poprawiającym komfort życia w świecie pełnym dźwięków.  Każdy aparat słuchowy programowany jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta na podstawie jego krzywej audiometrycznej.

Aparaty słuchowe zauszne

Aparaty zauszne umieszczone są dyskretnie za małżowiną uszną i przenoszą dźwięk za pomocą cienkiego wężyka, na końcu którego znajduje się indywidualnie dopasowana wkładka uszna (wcześniej zostaje pobrana forma z ucha). Wkładka uszna odpowiada za optymalną jakość przekazywanego dźwięku, a także bezpieczne umiejscowienie aparatu.
W asortymencie posiadamy aparaty słuchowe zauszne w różnych kolorach, a także rozmiarach do wyboru, głównie polecane są dla średnich i głębokich niedosłuchów.

Aparaty zauszne w dopasowaniu otwartym

Nowość w świecie aparatów słuchowych.
Gwarantują komfort, dyskrecję a przede wszystkim dobrą zrozumiałość mowy.
Świetne rozwiązanie dla osób z niedosłuchem wysokotonowym.
W dopasowaniu otwartym kanał słuchowy pozostaje częściowo otwarty, dzięki czemu słyszymy w sposób naturalny dźwięki o niskich częstotliwościach, a dźwięki o wysokiej częstotliwości są wzmacniane przez aparat. Takie rozwiązanie znacznie poprawia zrozumiałość mowy, jednocześnie zachowując dobre brzmienie własnego głosu.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne

Gwarantują wysoką jakość odbieranych dźwięków, a przy tym są niemal całkowicie niewidoczne.
Aparaty słuchowe wewnątrzuszne przypadną do gustu szczególnie osobom, którym zależy nie tylko na niezakłóconym odbiorze dźwięków, ale także dyskrecji oraz komforcie noszenia.
W ofercie aparatów słuchowych wewnątrzusznych posiadamy różne modele, które pozwolą na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Wśród nich znajdują się wyjątkowo małe modele CIC umiejscowione całkowicie w kanale usznym. Oferujemy również modele kanałowe oraz pełne i półpełne noszone bezpośrednio w małżowinie.

Aparaty słuchowe RIC

(miniaturowe aparaty słuchowe zauszne ze słuchawką w uchu)
Są nie tylko idealnie dopasowane, co zapewnia dyskrecję użytkowania. Jest to wspaniały sposób dopasowania dla osób z niedosłuchem wysokotonowym. Stosowane nawet na duże niedosłuchy.
Aparaty słuchowe RIC zapewniają doskonałą jakość odbieranych dźwięków, ponieważ głośnik znajduje się tuż przed błoną bębenkową. Gwarantuje to nieocenione wsparcie dla osób z łagodnymi, jak i umiarkowanie ciężkimi ubytkami.
Prezentowane aparaty słuchowe RIC są dostępne w kilku modelach do wyboru. Pozwoli to na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Zapewniają naturalną akustykę, a przy tym posiadają niewielkie rozmiary i są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu.
Zapewniamy również szeroki wybór akcesoriów jak np. piloty zdalnego sterowania, baterie czy też ładowarki do akumulatorów.

System Cross

Cross jest rozwiązaniem dla osób, które mają ubytek słuchu w jednym uchu, a drugim nie słyszą w ogóle. Transmisja całego sygnału audio to unikalna cecha całego systemu Cros. Sygnał z nadajnika po stronie ucha nie nadającego się do aparatowania przesyłany jest bezprzewodowo w czasie rzeczywistym do aparatu słuchowego. Piękno tej technologii polega na braku jakichkolwiek dodatkowych zewnętrznych czy wewnętrznych elementów. System ten jest z jednej strony najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem, który daje rzeczywistą radość słuchania, a z drugiej strony najmniejszym i najlżejszym pozwalającym cieszyć się dźwiękami przychodzącymi z obu stron. Dzięki temu możliwe jest zaspokojenie wielu potrzeb, od dopasowania systemu Cross u osób ze słuchem prawidłowym, do zastosowania systemu BiCross w przypadku niedosłuchu dowolnego stopnia w uchu słyszącym.

Systemy FM

Jest to urządzenie wspomagające słuch, które ułatwia komunikacje w trudnych warunkach akustycznych, np. klasa szkolna, spotkania w grupach, na zebraniach lub restauracji. System FM składa się z mikrofonu i odbiornika. Osoba mówiąca ma założony mikrofon, a dźwięk jest przesyłany bezpośrednio drogą bezprzewodową do aparatu słuchowego. Pozwala to pokonać barierę odległości, hałasu w tle, a także zachować głośne i wyraźne brzmienie mowy. System FM jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla dzieci, gdyż pozwala im na swobodę w komunikowaniu się, za czym idzie ich prawidłowy rozwój. Również może być przydatny dla studentów i osób czynnych zawodowo.