Warning: A non-numeric value encountered in /wp-includes/functions.php on line 64
NFZ i PFRON

NFZ i PFRON

JAKIE KROKI NALEŻY PODJĄĆ ABY OTRZYMAĆ REFUNDACJĘ NFZ?

  • Zapraszamy do naszego gabinetu na badanie słuchu.
  • Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w celu uzyskania skierowania do specjalisty (laryngolog, otolaryngolog, audiolog).
  • Wizyta u lekarza laryngologa (audiologa) – zabieramy wynik badania słuchu i skierowanie do lekarza laryngologa (wcześniej należy zarejestrować się na wizytę).
  • Laryngolog wystawia zlecenie (wniosek) na aparat słuchowy (wkładkę uszną).
  • Powyższe zlecenie składamy w NFZ (ul. Podgórna 9B, 65-057 Zielona Góra ).
  • Wracamy do naszego gabinetu w celu dopasowania odpowiedniego aparatu słuchowego.

REFUNDACJA APARATÓW SŁUCHOWYCH PRZEZ NFZ PRZYZNAWANA JEST RAZ NA 5 LAT DLA OSÓB DOROSŁYCH I RAZ NA 3 LATA DLA DZIECI.

APARATY SŁUCHOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO 26 ROKU ŻYCIA

refundacja obejmuje 100 % limitu NFZ, kwotę 2000 zł na aparat słuchowy oraz 100 % limitu NFZ kwotę 60 zł na wkładkę uszną (refundacja przysługuje na dwa aparaty słuchowe : 4000 zł dwa aparaty i 120 zł dwie wkładki uszne). Niedosłuch musi przekraczać wartość 30 dB HL.

OSOBY DOROSŁE

refundacja obejmuje 70 % limitu NFZ z kwoty 1000 zł, czyli kwotę 700 zł na aparat słuchowy oraz 100 % limitu NFZ kwotę 50 zł na wkładkę uszną (refundacja przysługuje na dwa aparaty słuchowe: 1400 zł dwa aparaty i 100 zł dwie wkładki uszne). Niedosłuch musi przekraczać wartość 40 dB HL.

INWALIDZI WOJENNI I OSOBY REPRESJONOWANE

refundacja obejmuje 100 % limitu NFZ kwotę 1000 zł na aparat słuchowy i 100 % limitu NFZ kwotę 50 zł na wkładkę uszną. Wymagane jest przedstawienie właściwej legitymacji. (refundacja przysługuje na dwa aparaty słuchowe: 2000 zł dwa aparaty i 100 zł dwie wkładki uszne). Niedosłuch musi przekraczać wartość 40 dB HL.

REFUNDACJA NA APARATY STOSOWANE NA PRZEWODNICTWO KOSTNE

refundacja obejmuje 100 % limitu NFZ kwotę 1800 zł na aparaty słuchowe dla dzieci (refundacja na dwa aparaty słuchowe wynosi 3600 zł) pod warunkiem że niedosłuch w uchu aparatowanym przekroczy wartość 30 dB HL w przypadku osób do 26 roku życia oraz w przypadku osób dorosłych 70 % limitu z kwoty 1800 zł , czyli kwotę 1260 zł zł na aparat a w przypadku refundacji na dwa aparaty słuchowe wynosi 2520 zł), pod warunkiem że niedosłuch w uchu aparatowanym przekroczy wartość 40 dB HL w przypadku osób dorosłych.

REFUNDACJA  NA SYSTEM FM

obejmuje kwotę 2.750 zł i jest przyznawana dzieciom i młodzieży do ukończenia 26 roku życia raz na 5 lat.  Resztę kosztów pokrywa PFRON.

REFUNDACJA APARATÓW SŁUCHOWYCH PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych)

Dla osób posiadających grupę inwalidzką lub orzeczenie o niepełnosprawności, możliwe jest dofinansowanie ze środków PFRON. Jego wielkość jest uzależniona od powiatu oraz okresu, w którym pacjent stara się o dofinansowanie. Środki PFRON wydawane są przez PCPR dotyczy osób zamieszkujących w powiecie danej miejscowości oraz MOPS w dużych miastach wojewódzkich. Jego wielkość jest uzależniona od powiatu oraz okresu w którym pacjent stara się o dofinansowanie.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego:515 848 299.
Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.